Eliksir Słodkich Snów

Eliksir Słodkich Snów

Występowanie szkolne:
"Eliksiry dla zaawansowanych" Libacjusza Borage'a, str. 18
Rok 7.

Zastosowanie:
Przy nadwrażliwości, depresji, bezsenności bądź koszmarach sennych.

Składniki (przygotowanie na roczny zapas):
* kolce róży (10 sztuk)
* mięta (4 listki bez nerwu głównego i tych najgrubszych, używamy wyłącznie blaszkę, brzeg, ogonek i pąk pachwinowy)
* mleko (15 kropel + 20 kropel)
* czekolada (3 kostki)
* olejek różany (8 kropel)
* olejek jaśminowy (15 kropel)
* płatki z białej i czerwonej frezji (2 płatki białe, 1 czerwony - warunek: zebrane podczas pełni księżyca)
* waleriana (3 gałązki, 25 kwiatów i 2 płatki)
* składnik standardowy (10 gramów)
* włosy (osoby, o której sny chcemy posiadać - warunek: obowiązkowo z cebulką włosa)
* mieszanka z: chryzoprazu, kobaltu, akwamaryny i rubinu (100 gramów w proporcjach 25x25)
* płatki róży (3 z czerwonej, 2 z różowej, 2 z herbacianej, 2 z białej, 1 z czarnej - najlepiej z tych róż, którym odebraliśmy kolce, w proporcjach odwróconych, co tyczy się wyłącznie róży czerwonej i czarnej)
* małe piórko z białego gołębia
* 2 litry wody
* kociołek z mosiądzu lub cyny (mosiężny kociołek sprawdza się lepiej, gdyż wywar szybciej się gotuje. Wtedy skrócić czas gotowania o pół), rozmiar standardowy
* łyżka: drewniana, szklana

Przygotowanie (kociołek cynowy):
Woda musi zacząć wrzeć na średnim ogniu. Zanim zaczniemy dodawać składniki należy przemieszać wodę pięć razy w prawo i raz w lewo drewnianą łyżką.
Dodajemy 8 kropel olejku różanego. Po minucie wrzucamy 10 kolców róży (po kolei), którym uprzednio zgniatamy trzonki. Kolce powinny mieć cztery dni świeżości (od zerwania), najlepiej z tych samych róż, z których używamy płatki. Następnie dodajemy 10 gramów składnika standardowego, 4 listki mięty z wcześniej wyciętymi nerwami (głównym i najgrubszymi bocznymi) oraz zmiażdżonym ogonkiem i pąkiem pachwinowym listka.
Po trzech minutach dorzucamy 3 gałązki waleriany, 25 kwiatków i 2 płatki z jednego kwiatostanu [waleriany]. Odczekać pięć minut, zawartość przemieszać szklaną łyżką pięć razy w lewo i raz w prawo. Odczekać kolejną minutę. Dorzucamy 3 kostki czekolady (smak uzależniony jest od gustu osoby sporządzającej wywar), 15 kropel mleka, płatki róży, mieszankę 100 gram z chryzoprazu, kobaltu, akwamaryny i rubinu w proporcjach 25x25. Potem 2 płatki białej frezji i 1 płatek czerwonej - muszą być zerwane w czasie pełni księżyca i schowane w słoiku potraktowanym zaklęciem trwałości.
Ostatnim składnikiem są dwa włosy z głowy osoby, o której wspomnienia mają nas nawiedzać w snach. Przed dodaniem ich należy przemieszać zawartość kociołka po upływie pięciu minut drewnianą łyżką użytą na początku, zamoczoną w mieszance z mleka i oleju jaśminowego w proporcjach 20 kropel mleka na 15 kropel olejku. Mieszamy dwa razy w prawo, potem dwa razy w lewo. Czekamy trzydzieści sekund, dodajemy włosy i za pomocą różdżki mieszamy wszystko dwadzieścia pięć razy w lewo, dwadzieścia pięć razy w prawo, trzy razy w lewo, trzy razy w prawo, czterdzieści dziewięć razy w lewo i pięćdziesiąt w prawo. Nad kociołkiem powinny unosić się obłoczki błękitnego dymku ze srebrnymi refleksami, a po paru sekundach zacznie on przybierać koloru jasnofioletowego i jasnoróżowego. Po cichutkim "pyknięciu" bąbelków dorzucamy piórko z białego gołębia - jeśli wywar zrobiony został prawidłowo, piórko rozpłynie się bez śladu nad taflą eliksiru. 
Uwaga:
Eliksir o działaniu uzależniającym [narkotyzującym]. Nie należy stosować go zbyt często. W szkołach dawka ta jest ograniczona do dwóch w ciągu roku podczas poważnych objawów.

Ciekawostka:
Użycie sześciu listków mięty i dodanie sproszkowanej lawendy (porcja 3 gramów) osłabia stopień możliwego uzależnienia, ale działa krócej. Podobno wykonanie eliksiru przez kobietę przynosi mocniejsze efekty, a wykonanie go przez mężczyznę warunkuje czulszymi snami.

Ciekawostka 2:
Używanie Eliksiru Słodkich Snów przez dwójkę ludzi będących w stałym związku sprawia, że ich więź staje się mocniejsza, o ile wykona go owa para.

Ciekawostka 3:
Stosowanie eliksiru jest łatwe do zauważenia, o ile ma się uważny wzrok. U osoby zażywającej go (zazwyczaj przesadnie), widać małe, fioletowe punkciki na tęczówkach.

Ciekawostka 4:
W przypadku eliksiru słodkich snów, który podawany jest pacjentom w szpitalach, dodaje się bazylię w celach konserwacyjnych. Bazylia w zetknięciu z miksturą hamuje właściwości starzenia się eliksiru. Dawkę dla pacjenta podgrzewa się w osobnym pojemniku z mosiądzu lub cynku i przed podaniem dodaje się włosy. Bazylia nie wpływa na skład ani działanie eliksiru. 

Ciekawostka 5:
Zapach eliksiru w przypadku mężczyzn przypomina zapach perfum kobiecych (przeważnie przez użycie olejku różanego i jaśminowego), w skrajnych przypadkach mogą kojarzyć go z perfumami osoby, o której marzą. U kobiet zaś pachnie jak czekolada z chili. Smak zaś eliksiru porównywany jest przez osoby spożywające go do czegoś, co ostatnio wywołało u nich przyjemny szok. Pozostawia po sobie mrowienie na ustach.

Ciekawostka 6:
Ministerstwo Magii miał z tym eliksirem wiele problemów. Poprzez nadmierne sporządzanie go przez magów wprowadzono dekret, który pozwala na sprawdzanie potencjalnie podejrzanych czarodziejów. Sprzedaż eliksiru jest surowo zakazana poza obiegiem medycznym, a sporządzanie go kontrolowane jest przez wysłannika Ministerstwa. 

Ciekawostka 7:
Osoby niemagiczne często mylą jego skutki ze skutkami pijaństwa, czasem palenia marihuany. Przy przedawkowaniu objawy przypominają zażywanie heroiny. 

Ciekawostka 8:
Włosy mogą być pominięte - wtedy eliksir ma zastosowanie retrospekcyjne. W wypadku użycia włosów bez cebulek wspomnienia senne związane są z daną osobą w każdym aspekcie - nie zawsze pozytywnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Layout by Alessa Belikov